



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Bits | 4 |
| Turn-On Delay Time | 425 ns |
| Propagation Delay | 425 ns |
| Logic Function | Counter |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Reset | Asynchronous |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Sync/Async | Synchronous |
| Count Rate | 18 MHz |
| Timing | Synchronous |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
